Тред про мої петпроєкти, всілякі програмки на PHP, JS, Python, Go, котрі я пишу вже майже десяток років і котрі потужно допомогли до мого розвитку.
Іще два роки тому я казав, що деякі мої петпроєкти переважали за складністю все, що я писав за гроші.
Зараз це вже не так.
Перший рядок коду я написав у 2007 році в Borland Pascal у школі. Дуже хотілося написати код, який будував би графік функції. Банальна ніби штука, але в 10 класі не вийшло: потрібна була директива компілятора для підтримки широких чисел, і чомусь вона не спрацьовувала
Фактично до рівня, який давав змогу писати щось корисне, я дійшов у 2014 році.
1. Шукач рим – проєкт на PHP, котрий потрібен був для мого тодішнього віршування, мене задовбувало механічно шукати рими для слів, а наявні проєкти не задовольняли потреб.
Збережений мною код проєкту має такий README:
"Цей проект присвячений видачі рим (римування) для слів української мови. Метода пошуку рим суто евристична, жорстко прив'язана до української. ->
-> Найвагомішою частиною проекту була база даних усіх словоформ української мови, вона містила понад мільйон записів і важила кількасот МіБ. На жаль, вона не збереглась."
Не питайте, де я ту базу взяв. Ггг.
Зміг знайти скриншот
2. SocMusRec. Була така соцмережа, котру я тут заміню кодовим словом "Хуйня". В цій соцмережі всі хуй клали на авторські права й обмінювалися музикою.
API Хуйні давав змогу отримати список аудіо користувача, якщо цей користувач явно не зробив цей список приватним.
А я вигадав спосіб схрестити такі списки з API last.fm, аби порівнювати музичні смаки.
Уже восени 2016 року в Хуйні почались проблеми з правовласниками музики, і там закрили API аудіо, що вбило SocMusRec безповоротно.
Писався SMR на AngularJS, працював на Azure
3. Exalted Music
Я заскрейпив купу інфи про круті гурти, і написав сайт, де можна було натиснути магічну кнопку – і воно радило псевдовипадково щось.
Exalted Music у вигляді скриншоту
4. Різний всякий скрейпінг
У мене десь валяється БД померлого comicbookdb, котру я вчасно заскрейпив. Іще збирав дані про відеоігри, кінофільми з оцінками тощо. Єдине, що не вийшло – заскрейпити GoodReads, а все решта було в моїх силах.
Для чого? Для рекомендаційних проєктів.
5. Розклад
Найкорисніший мій проєкт. Бот, котрий крутився в мене на ноуті та щодня о 6 ранку слав актуальний розклад у канал. Іще можна було зайти в його інтерфейс у Telegram, написати дату – і він відповідав розкладом.
Нормального ПЗ наш універ тоді не мав, і моїм ботом користувався ввесь потік.
Коду щось не бачу. Можливо, не зберігся.
6. Змінювачка шпалер
На першій роботі в усіх були додаткові монітори, але я призвичаювався довго. Вигадав штуку: на основі last.fm ставити на обкладинку картинку за піснею як за запитом в пошук.
Іноді траплялися казуси. Слухав GENOCIDE (тих, котрі потім стали REPULSION), а шпалери, які мені поставило – як по річці трупи пливуть.
Ну, в принципі, все логічно.
Спершу писався на Python, потім переписався на Go.
7. Шукання
Зайшов доволі далеко. Той самий проєкт, у котрому я вивів, що "Бетмен і Робін" – найгірший кінофільм.
Міг вивести, наприклад, "10 найкращих українських кінострічок" чи "10 найгірших стрічок французькою". Кілька списків досі збереглось.
8. you-must-hear.web.app – нинішній проєкт.
На основі статистики з last.fm формуються чарти за музичними напрямами за моєю власною формулою, і цих напрямів набрано близько півтори тисячі.
Запрошую зайти й поклацати.
Поки це все. Можу розповісти більше, якщо комусь цікаво.
Є іще нереалізовані ідеї, але про них, напевне, нема ідеї щось розповідати. </thread>