Повернімося до того, заради чого ви підписалися. #Italian_black_metal ТРЕД🧵
(картиночки, згенеровані DALL-E на тему "essential Italian black metal cover")
Чому саме це? Потрапив на очі такий малопопулярний тег. В Італії до біса блекових гуртів (поширеність на рівні сусідніх Франції, Швейцарії, Хорватії, трохи менше, ніж в Австрії, та вдвічі потужніше, ніж в Іспанії). Але ніколи не спостерігав там нічого, що здавалось би сценою.
Зауважу відразу, що я розділяю поняття блеку як такого (другої хвилі) і блеку старої школи (Venom і т.д.).
Блек старої школи в Італії уже був: BULLDOZER (провісники симфоблеку), SCHIZO (скажені) та NECRODEATH (добрий технічний треш фактично).
Іще у 80-ті почали грати оці хлопці, MORTUARY DRAPE. Грали вони те ж, що і їх колеги: аморфний екстремальний метал з претензією на атмосферність.
1993 стався світовий вибух блеку другої хвилі.
Обкладинка дебютного альбому MD "All Witches Dance" (1994) всім показала, що вони не просто веселі, а реально їбанати. Що приносить репутацію в метал середовищі. Кажуть, вони цю бабцю спеціально з землі заради фото виколупали.
Далі й повелося – ставити на обкладинки мертвечину.
Мені музика MORTUARY DRAPE не дуже до вподоби: недостатньо зле, недостатньо холодне, недостатньо божевільне. Лише історичний інтерес.
Годі історичної довідки, давайте до рекомендацій.
STORMLORD – про них я писав у треді про #epic_black_metal, відгукувався не дуже, але чим більше вслухаєшся, тим більше подобається (принаймні від 2 альбому)!
Допетрав, що є тим чужорідним елементом їх музла: МДМ. В пізніх роботах вони стали майже Amon Amarth.
FORGOTTEN TOMB – один із засновників депресивного блеку, альбом "Songs to Leave" – один з найранніших творів музики петлі, леза та вікна, котрий досі не втрачає актуальності.
Кажуть, Фердинандо потім скотився у постблек. Іще є круте демо 2000 року, там тру бм.
TUNDRA – згадував уже, це ті, що скрімер в початок альбому поставили. Дуже добрий сирий блек, із басом, запханим в сраку.
LAPIS NIGER – просто якісна блекуха в норвезькому стилі.
PROFEZIA – а це уже послідовники Burzum: медитативний дисторшен, лісові воплі. Перший альбом записаний двома італійцями, а далі дует розколовся і PROFEZIA стали міжнародним проєктом.
HOMSELVAREG – італійська мова та хуйовий звук. Антипрогресисти, але радше не фашисти, а людиноненависники.
DEMONOMANCY – перлина цього треду. Сатанинський блекдез в іспанському стилі. Що не пісня, то хіт.
PRISON OF MIRRORS – наворочена штука в стилі, мабуть, Deathspell Omega. Дуже цілісні й багатошарові аранжування.
NUBIVAGANT – це атмоблек з чистим вокалом у стилі траддуму. Якщо подобається атмоблек, але не до смаку екстримвокал (є такі люди десь?), то NUBIVAGANT саме до місця.
Проєкт Джьонати Потенті – головного блек-драмера Італії.
DUIR – також були в треді про епічний блек, атмосферний пост з елементами фолькблеку та красивими піснями про самотність.
Викликали змішані почуття: Stormlord, Huginn, Abgott, Spite Extreme Wing, The Scars in Pneuma.
Не сподобались категорично: Mortuary Drape, Stormcrow, Aborym, Malnatt, Melancolia Estatica, Emyn Muil, Howling in the Fog, Voland, Nocratai, Felis Catus, Stillness
Не викликали жодних почуттів (поки що?): Hesperia, Angor Animi, Nova, Symptoms of the Universe
Ось і все. Сподіваюсь, вам щось сподобається, лайкайте, ретвітніть. Наступний тред планується не про блек, але про дещо не менш екстремальне.
КІНЕЦЬ ТРЕДУ🧵